ماجراجویان معلول ایران

در ۱۵ جولای، یک گروه پنج نفره به سفر یک ماهه می روند تا بر فراز رشته کوه های آلپ از اتریش تا موناکو با پاراگلایدر پرواز کنند. هرچند این اولین بار نیست که این چنین سفری انجام می شود ولی تا کنون هیچ ورزشکاری این مسیر را با ویلچر پرواز نکرده است. این کار توسط وینسنت دلپلیرو انجام می شود که از کمر به پایین دارای معلولیت است و در صورتی که به این موفقیت دست پیدا کند، اولین فرد دارای معلولیتی خواهد شد که رشته کوه های آلپ را با ویلچر پرواز کرده است.

ماجراجویان معلول ایران- ترجمه مقاله

دلپلیرو ۲۴ ساله و هم گروهی های او همگی در فرانسه بزرگ شده اند و از سال ۲۰۰۹ یادگیری پاراگلایدر را شروع کردند. بعد از اینکه دلپلیرو سال ۲۰۱۱ در اثر یک حادثه کاری پایش را از دست داد، آن ها انجمن In Cloud را پیدا کردند که هدفش کمک به انجام ورزش های ماجراجویانه بود.

دلپلیرو معتقد است که مهمترین مسئله برای گروهش شرایط آب و هوایی خواهد بود. او می گوید هوای رشته کوه آلپ غیرقابل پیش بینی است، اگر شرایط برای پرواز از قسمت مشخص شده ایمن نباشد، آن ها کار خود را از جای دیگر شروع خواهند کرد. در این شرایط آنها باید ۹۶ متر را با ویلچر طی کنند.

با وجود اینکه اعضای گروه می توانند کوهپیمایی و یا دوچرخه رانی کنند، آن ها تصمیم گرفتند از جمله ی «یکی برای همه وهمه برای یکی» با تمام وجود پیروی کنند. دلپلیرو می گوید این کار نیاز به تمرین های زیاد و مداوم داشت و هیچکدام از ما برای ویلچر رانی در کوه قدرت کافی نداشتیم .

به نظر دلپلیرو آسان ترین قسمت، پرواز است. از آنجایی که او سرباز نیروی هوایی بوده و قبل از حادثه نیز پرواز می کرده، به راحتی می تواند مسیرش را در هوا پیدا کند. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که او روی ویلچر متصل به بال پاراگلایدر می نشیند. او می گوید شما بال هایتان را با دستتان کنترل می کنید و پایتان نقشی در این کار ندارد.

لحظه پرواز کردن و فرود آمدن قدری پیچیده است ولی به کمک سه نفر که یکی  بال را در معرض باد قرار می دهد و دو نفر دیگر که دو طرف ویلچر را می گیرند، دلپلیرو توانسته بدون هیچ حادثه ای این مراحل را در پرواز های قبلی طی کند.

اگر همه چیز همان طور که پیش بینی شده پیش رود، این گروه تا ماه آگست (شهریور) به موناکو می رسد.

ترجمه شده در گروه ماجراجویان معلول ایران

مترجم: مهسا حسینی طالقانی


استفاده از مطالب وب سایت ماجراجویان معلول ایران تنها با ذکر نام نویسنده و یا مترجم و با درج لینک مستقیم به وب سایت امکان پذیر است

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *