پرواز با پاراگلایدر

پرواز با پاراگلایدر

 پاراگلایدر که در فارسی معادل «چتربال» است رویای دیرینه بشر را تحقق بخشیده‌است. پرواز در سکوت (به جهت نداشتن موتور) از ویژگی های منحصربفرد پرواز با این نوع چتر است. برای پرواز خلبان یا مربی پرواز به آرامی از سطح شیب دار کوه به سمت پایین می‌دود و با حالتی به شکل سر خوردن در آسمان از کوه جدا می‌شود. در این وسیله پرنده برای شروع پرواز احتیاجی به انجام سقوط آزاد و یا پرش از صخره یا ارتفاع ندارد. نشست و برخاست با چتربال به نرمی و آرامی و با توجه به مهارت خلبان انجام می شود. پرواز دو نفره با پاراگلایدر نیاز به هیچ نوع اطلاعات پروازی ندارد و همه افراد می توانند بصورت «تندم» با مربی، پرواز داشته باشند.

افراد دارای معلولیت به راحتی می توانند پرواز با پاراگلایدر را تجربه کنند، آرامش و سکوت از ویژگی های فوق العاده پرواز با پاراگلایدر است. مربی ها و خلبان هایی که با «ماجراجویان معلول ایرانی» همکاری دارند همگی بصورت حرفه ای سال ها پرواز کرده اند و تجربه کافی در پرواز با افراد دارای معلولیت دارند و تخفیف ویژه به اعضای معرفی شده از طرف «ماجراجویان» در نظر گرفته اند.

در حال حاضر پرواز با پاراگلایدر در تهران، دماوند، کلاردشت با گروه پروازی «پرواز برای همه» به سر پرستی خلبان محمود باقری امکان پذیر است

تصاویر پرواز با پاراگلایدر:

IADT-Paraglider
« 1 از 8 »
شما می‌توانید هر پاسخی به این مطلب را از طریق RSS 2.0 دنبال کنید.You can leave a response, or trackback from your own site.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *