درباره ما

گروه ماجراجویان معلول ایرانی متشکل از افراد دارای معلولیتی است که فراتر از موانع فیزیکی، اجتماعی و فرهنگی به ماجراجویی می پردازند. هدف از تشکیل این گروه نشان دادن توانایی های افراد معلول در انجام فعالیت های پرهیجان است. ما معتقدیم فعالیت های این گروه در نشان دادن روحیه و نشاط افراد دارای معلولیت با وجود مشکلات و فقر فرهنگی جامعه، تاثیری چشمگیر در فرهنگ سازی برای حضور اجتماعی معلولین در جامعه ای فراگیر خواهد داشت. ما تلاش خواهیم کرد با انعکاس تجربیات و معرفی فعالیت های پرهیجان و مختلف راه را برای تجربه سایر افرادی که به نوعی دارای معلولیت هستند هموار کنیم. این گروه بدنبال این خواهد بود که افراد با معلولیت های شدید بتوانند فعالیت های مختلفی از قبیل پرواز با انواع وسایل پرنده فوق سبک (وزن پرنده زیر ۳۰۰ کیلو گرم) مانند هواپیما های آموزشی (سسنا و …)، پارا موتور، پارا گلایدر، جایرو کوپتر، کایت موتور دار و…را تجربه کنند.

نحوه فعالیت

شرکت در برنامه های گروه ماجراجویان معلول ایرانی برای تمام افراد آزاد است،

این گروه از طریق همکاری با سایر مراکز که در حوزه مورد نظر هر برنامه تخصص دارند فعالیت می کند.

این گروه هیچگونه فعالیت سیاسی ندارد و بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. 

در حال حاضر این گرو فعالیت های آبی و ورزش های آبی را از طریق کمیته افراد دارای معلولیت در انجمن رفتینگ ایران انجام می دهد.

فعالیت های هوایی و برنامه های مربوط به پرواز در آینده نزدیک از طریق انجمن ورزش های هوایی کشور در قالب کمیته ای تخصصی انجام خواهد شد.

 

سعید ضروری

موسس گروه ماجراجویان معلول ایرانی

شما می‌توانید هر پاسخی به این مطلب را از طریق RSS 2.0 دنبال کنید.You can leave a response, or trackback from your own site.
۴ پاسخها
 1. حامد محمدی می‌گوید:

  افراد ماجراجو، تن به خطراتی می دهند که سایرین از انجامش ابا دارند، آنها برخلاف اغلب ما ، نگران و وحشت زده نمی شوند، آنها در لبه ها زندگی می کنند، با محدودیت ها  می ستیزند و جان خود را به مخاطره می اندازند.  برای آنها تن به خطر دادن ، معادل پاداش است. آنها می گویند اگر خطری نباشد سودی هم در کار نیست.آنها به راحتی به فعالیتهای پر خطر تن می دهند و می گویند زندگی باید مخاطره آمیز باشد. در زندگی استقلال دارند. آنقدرها نگران دیگران نیستند و معتقدند هر کس در قبال خود مسئول است. همچنین آنها از هنر متقاعد کردن برخوردارند و به راحتی دیگران را تحت تأثیر قرار داده و دوستی آنها را برای خود می خرند. به سیاحت و سیر و سفر علاقه بسیار دارند. پرجنب و جوش و شرورند. در کودکی و نوجوانی به شرارت تن می دهند . در برابر هر کس که بخواهند از آنها سوء استفاده کند می ایستند جسور و شجاعند. یکی از ویژگی های مهم آنها "در حال زندگی کردن" است. آنها به خاطر حوادث و رویدادهای گذشته تأسف نمی خورند، برای آنها زندگی چیزی است که باید آن را در لحظه اکنون پیدا کرد…

   

  با  آرزوی  موفقیت  و شادباش  برای   محمد و سعید عزیز … 

 2. Marzieh می‌گوید:

  Khalaghiyat yani dadan shekli be $@rnEvE$ht khish. <3
  Albert Camus

 3. جواد طلسچی یکتا می‌گوید:

  سلام دوستان عزیز و بزرگوار. خیلی خوشحالم از اینکه با وبسایت شما آشنا شدم. آرزوی موفقیت دارم برای همه شما عزیزان و هر کاری از دستم بر بیاد آماده خدمت جهت نیل به اهداف والای شما هستم.

 4. نصيبه زرکش می‌گوید:

  سلام. من تصور می کردم معلولین در کشورهای دیگر بسیار قوی تر و با انگیزه تر از افراد کم توان در کشور ما هستند با مطالبی که خواندم به شما افتخار می کنم.موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *